Pěchotní srub N-S 61 Chata

Přejít na obsah
Pěchotní srub N-S 61 Chata
Dovolte, abychom vás přivítali na stránkách spolku vojenské historie Borová, jsme parta nadšenců, kteří spravují objekt čs. těžkého opevnění, ve kterém postupně vzniká malé muzeum, věnované historii objektu, projektantům i lidem, kteří opevnění stavěli a čs. vojákům, kteří zde na podzim roku 1938 chtěli bránit hranice Československa.
Na stránkách budete moct postupně sledovat aktivity na muzeu, foto-reportáže z průběhu rekonstrukce a další novinky.
Snažíme se zachránit historii i pro další generace, vrátili jsme se na místo, odkud naši vojáci museli potupně odejít a děkujeme za jakoukoliv podporu od kolegů i široké veřejnosti.
Čeká nás ještě mnoho práce, ale věříme, že se nám dílo podaří a pěchotní srub N-S 61 "Chata" se stane důstojným místem připomínky osudových dní roku 1938.
Muzeum čs. opevnění
Pěchotní srub N-S 61 Chata prochází již mnoho let rekonstrukcí, jejímž cílem bylo uvést objekt do alespoň částečného stavu, v jakém by objekt byl po svém dokončení v roce 1939.
Nyní nás čeká druhá etapa, a tou je vybudování expozic, ve které se chceme zaměřit nejen na původní vyzbrojení a vybavení, ale také na život v pohraničí v roce 1938, osudy lidí i vojáků, jejich příběhy a dobové dokumenty.
Zároveň bychom chtěli také alespoň jednou do roka utvořit u objektu tématickou výstavu s účastí dalších klubů vojenské historie, např. Stráže Obrany Státu.
Aktuální foto z dění na N-S 61 "Chata"

Novinky na stránkách:
duben 2018. Přidány nové fotografie a texty.
Copyright © Spolek vojenské hitorie Borová 2018 Webmaster Roman Kubeček
Návrat na obsah